Poskytovaná zdravotní péče

Garantem zdravotní péče je MUDr. M. Milkovičová (praktický lékař pro děti a dorost).

Na základě doporučení lékaře všeobecná sestra provádí dětem inhalace, míčkování, laser terapie.

Zdravotní péče se provádí dětem z dětského centra a dětem z MŠ Na Olešce Semily, p.o.  v pracovní dny od 8 hod. do 12ti hod. a je poskytovaná odborným kvalifikovaným personálem. Je plně hrazena zdravotními pojišťovnami.

\

Inhalace

Inhalace je účinná pro léčbu plicních onemocnění, tracheitidy, astmatu, bronchitidy, sinusitidy a alergií. Pomáhá zmírňovat příznaky způsobené nachlazením a alergickými záněty, zmírňuje kašel a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje bolest a pocity tlaku v oblasti vedlejších dutin nosních. Je prováděna profesionálním inhalátorem.

\

Míčkování

Míčkování je reflexní metoda, při které dochází k pozitivnímu ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, poklesu napjetí příčně pruhovaných a hladkých svalů a k jiným změnám. Míčkování je účinné při léčbě onemocnění dýchacích cest, jako jsou např.: pilové alergie, astma, zánětlivá onemocnění plic, průdušek, hrtanu, hlasivek či obličejových dutin. Provádí se při léčbě akutní či chronické rýmy nebo cystické fibrózy.

\

Laser terapie

Laser terapie je účinná, bezbolestná a rychlá neinvazivní terapie, která se využívá v různých oborech medicíny i kosmetiky. Při laserové terapii povrchovou sondou dochází k rychlému hojení pooperačních jizev, k omezení tvorby jizev po úrazech, k rychlé léčbě oparů, pásových oparů, aftů, k léčbě spálenin, k omezení akné a jiných kožních zánětů.

Laser terapie není hrazena zdravotními pojišťovnami.

CENÍK: povrchová sonda – jedna aplikace do 10ti minut = 40,- Kč

jedna aplikace 10 až 15 minut = 50,-Kč

Při laser terapii hlubokou sondou lze ošetřit i hlubší vrstvy tkání např.: klouby, svaly.

CENÍK: hluboká sonda – jedna aplikace = 60,-Kč

Poskytovaná rehabilitační péče

Garantem rehabilitace je MUDr. M. Holub (rehabilitační lékař), který pravidelně provádí lékařské prohlídky dětí. Rehabilitační péče se provádí dětem z dětského centra a dětem z MŠ Na Olešce Semily, p.o. v pracovní dny od 8 hod. do 12 hod.
Součástí dětského centra je rehabilitační ambulance s provozní dobou od 12,30 hod. do 16 hod., kam mohou docházet rodiče s dětmi. Rehabilitační péče je poskytovaná odborným kvalifikovaným personálem. Je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. Jedna konzultace pro samoplátce stojí 250 Kč.

Na základě prohlídky  a  doporučení  lékaře  provádí registrovaná fyzioterapeutka individuální léčebnou tělesnou výchovu (LTV), LTV na neurofyziologickém podkladě (Vojtova metoda), elektroléčbu – Laser terapii, vodoléčbu, masáže, facilitační a relaxační metody.

Perličková vana

Vojtova metoda