Poskytovaná zdravotní péče

Garantem zdravotní péče je MUDr. M. Milkovičová (praktický lékař pro děti a dorost).

Na základě doporučení lékaře všeobecná sestra provádí dětem inhalace, míčkování, laser terapie. Mimo laser terapii jsou výkony plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Zdravotní péče se provádí dětem z Dětského centra Semily, p.o. a dětem z MŠ Na Olešce Semily, p.o.  v pracovní dny od 7.30 hod. do 12ti hod. a je poskytovaná odborným kvalifikovaným personálem. 

;

Inhalace

Inhalace je účinná pro léčbu plicních onemocnění, tracheitidy, astmatu, bronchitidy, sinusitidy a alergií. Pomáhá zmírňovat příznaky způsobené nachlazením a alergickými záněty, zmírňuje kašel a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje bolest a pocity tlaku v oblasti vedlejších dutin nosních. Je prováděna profesionálním inhalátorem.

;

Míčkování

Míčkování je reflexní metoda, při které dochází k pozitivnímu ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, poklesu napjetí příčně pruhovaných a hladkých svalů a k jiným změnám. Míčkování je účinné při léčbě onemocnění dýchacích cest, jako jsou např.: pilové alergie, astma, zánětlivá onemocnění plic, průdušek, hrtanu, hlasivek či obličejových dutin. Provádí se při léčbě akutní či chronické rýmy nebo cystické fibrózy.

;

Laser terapie

Laser terapie je účinná, bezbolestná a rychlá neinvazivní terapie, která se využívá v různých oborech medicíny i kosmetiky. Při laserové terapii povrchovou sondou dochází k rychlému hojení pooperačních jizev, k omezení tvorby jizev po úrazech, k rychlé léčbě oparů, pásových oparů, aftů, k léčbě spálenin, k omezení akné a jiných kožních zánětů.

Laser terapie není hrazena zdravotními pojišťovnami.

CENÍK: povrchová sonda – jedna aplikace do 10ti minut = 50,- Kč

jedna aplikace 10 až 15 minut = 60,-Kč

Při laser terapii hlubokou sondou lze ošetřit i hlubší vrstvy tkání např.: klouby, svaly.

CENÍK: hluboká sonda – jedna aplikace = 70,-Kč

Poskytovaná rehabilitační péče

Garantem rehabilitace je MUDr. M. Holub (rehabilitační lékař), který pravidelně provádí lékařské prohlídky dětí z DC Semily, p.o. a MŠ Na Olešce Semily, p.o.. Následná fyzioterapie se provádí v pracovní dny od 8 hod. do 12 hod.
Součástí dětského centra je rehabilitační ambulance s provozní dobou od 12,30 hod. do 16 hod., kam mohou docházet rodiče s dětmi. Péče je poskytovaná kvalifikovanou fyzioterapeutkou. Na doporučení lékaře je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. Jedna konzultace pro samoplátce stojí 300 Kč.

Fyzioterapeutka provádí individuální léčebnou tělesnou výchovu, léčebnou tělesnou výchovuna na neurofyziologickém podkladě (Vojtova metoda, dynamická neuromusculární stabilizace – DNS), laser terapii, vodoléčbu, masáže, facilitační a relaxační metody.

Perličková vana

Vojtova metoda